Inwestorzy decydujący się na zakup wierzytelności zabezpieczonych hipoteką to najczęściej firmy specjalizujące się w skupie długów oraz osoby prywatne poszukujące alternatywnych sposobów inwestowania pieniędzy. Są to podmioty, którym nie zależy na szybkim zwrocie – trzeba pamiętać, że proces odzyskiwania należności może potrwać, jednak cierpliwość się opłaca. Sprawdź, czego dotyczą oferty sprzedaży wierzytelności i jak w nie inwestować, aby zminimalizować ryzyko!
Wierzytelności hipoteczne – te nieruchomości zabezpieczają zadłużenie
Przejmując dług od poprzedniego wierzyciela, zostajesz wpisany w księdze wieczystej nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie wierzytelności. Oznacza to, że nie tylko zyskujesz prawo do dochodzenia roszczeń na drodze polubownej, sądowej lub ze egzekucyjnej, lecz także – jeśli dług nie zostanie uregulowany – możesz przejąć nieruchomość i stać się jej właścicielem. Z tego powodu warto zainteresować się, jaka nieruchomość stanowi zabezpieczenie kupowanej wierzytelności. Często są to:
-
budynki produkcyjne, magazynowe i przemysłowe,
-
obiekty biurowe,
-
grunty inwestycyjne,
-
działki rolne,
-
domy wczasowe i ośrodki wypoczynkowe,
-
kamienice z lokalami mieszkalnymi i usługowymi.
To obiekty zlokalizowane w różnych rejonach kraju, dlatego wielu inwestorów ma szansę znaleźć wśród nich interesujące oferty i wybrać te z największym potencjałem.
Jakie oferty sprzedaży wierzytelności wybierać?
Chcąc zminimalizować ryzyko inwestycji, zwracaj uwagę nie tylko na zabezpieczenie nieruchomością, lecz także na wymagalność i bezsporność wierzytelności oraz brak przedawnienia. Te kwestie mają istotne znaczenie dla możliwości ubiegania się o spłatę zobowiązania od dłużnika i dają Ci narzędzia prawne, aby odzyskać zainwestowane pieniądze. Pamiętaj jednak, że być może będziesz musiał poczekać na efekty działań i satysfakcjonujący zwrot z inwestycji. Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące procedur formalnych związanych z egzekucją należności, skonsultuj się z nami.
Artykuł sponsorowany