domoforma.pl

Dom i wnętrza

Materace kieszeniowe
Dom

Materace kieszeniowe – najważniejsze informacje

Materace kieszeniowe nie są żadną nowością. To rodzaj podłoża do spania popularny od wielu lat, który został poddany kilku ważnym modyfikacjom. Kiedyś byliśmy zmuszeni korzystać z materaców kieszeniowych, ponieważ na rynku nie było zbyt wiele innych opcji. Nie było to jednak nic przyjemnego – każdy materac kieszeniowy z czasem zaczynał być niewygodny, bo jego sprężyny wbijały się w plecy, a całe łóżko skrzypiało przy każdym najmniejszym ruchu. Na szczęście powróciły one do częstego użytkowania dzięki temu, że wprowadzono pozytywne zmiany w ich budowie.

Sprężyny w każdym materacu kieszeniowym pakowane są osobno w materiałowe woreczki – kieszonki. Dzięki temu wszystkie działają oddzielnie, niezależnie od reszty. Materac nie skrzypi i jest o wiele wygodniejszy. W modelach, które są polecane dla osób starszych lub przewlekle leżących z powodu choroby sprężyny mają różne długości, ponieważ materac tego typu ma różne strefy twardości. Umożliwia to jak najlepsze rozłożenie ciała na całej długości łóżka. Czasami na krawędziach wbudowana jest specjalna miękka i elastyczna pianka, która sprawia, że całość jest jeszcze wygodniejsza.

Materace kieszeniowo-sprężynowe – rozmiary i modele

W sklepach znajdziesz kilka opcji tego materaca w różnych rozmiarach. Najpowszechniejsze są te dwuosobowe o wymiarach 160 × 200 cm oraz 180 × 200 cm. Jeżeli w sypialni masz łóżko małżeńskie, możesz wybrać np. materac kieszeniowo-sprężynowy 180 × 200 cm. Natomiast jeśli chcesz uzupełnić łóżko dziecięce czy po prostu przeznaczone dla jednej osoby, wybierz materac kieszeniowy 140 × 200 cm albo 120 × 200 cm.

Wielkość i wymiary to jedno. Istotna jest także grubość materaca, którą oznacza się zawsze literką H. Wobec tego materac o stopniu twardości H1 przeznaczony jest dla osób ważących poniżej 50 kg, H2 dla wagi między 50 a 80 kg, następnie H3 dla osób o wadze między 80 a 100 kg oraz twardość H4 dla tych, którzy ważą ponad 100 kg. Oczywiście to tylko pewne wyznaczniki, którymi możesz, ale nie musisz się kierować. Nawet jeżeli Twoja waga mieści się w kategorii twardości H2, możesz spokojnie używać tych oznaczonych wyższymi cyframi. Natomiast w drugą stronę lepiej przestrzegać tych zasad ciężkości, ponieważ zbyt cienki materac może nie układać się odpowiednio i powodować różne bóle.

Wiele naszych materaców sprawdzi się także dla alergików. Modele tego rodzaju są wyposażone w trwały pokrowiec antyalergiczny z włóknem klimatyzującym. Wszystkie materace można używać również na łóżkach ze stelażem, w których jest możliwość podnoszenia zagłówka i podnóżka. Jest to dodatkowe udogodnienie dla osób starszych oraz tych, które z powodu choroby muszą leżeć.

Jak wybrać odpowiedni materac?

Materace kieszeniowo-sprężynowe to opcja dla osób preferujących sprężyny od wypełnienia piankowego. Przypadną one do gustu również tym, którzy wolą spać na twardszym, a nie elastycznym podłożu. Na dzisiejszym rynku jest naprawdę duży wybór wśród tego typu materaców pod względem rozmiarów oraz stopnia twardości. Jeden taki materac to wiele lat wygodnego i spokojnego snu. Niektóre materace są nawet wyposażone w warstwę z kokosa, która dodatkowo je utwardza, a także poprawia cyrkulację powietrza i właściwości termiczne.

Asortyment materaców w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych jest ogromny, w związku z czym niełatwo podjąć decyzję. Źle dobrany materac to nie tylko oszczędzanie na komforcie naszego ciała. Po dłuższym okresie korzystania z takiego niewygodnego podłoża ciało może zacząć się buntować – mogą boleć Cię mięśnie i kręgosłup, możesz doświadczać skurczy itp.

Oprócz materaców kieszeniowych istnieją jeszcze lateksowe oraz piankowe modele. Jeżeli zależy Ci na atrakcyjnej cenie, to właśnie kieszeniowo-sprężynowe należą do najtańszej grupy. Ich ceny zależą oczywiście od wielkości oraz twardości. Wahają się od 500 do 1500 zł. Z tego powodu wybiera je naprawdę wielu klientów.

Artykuł sponsorowany